Niektórzy nie wierzą, że to zdjęcie jest prawdziwe. Sprawdziliśmy, skąd pochodzi fotografia, która podbija internet

Zdjęcia Andrzeja Dudy z VIP-ami to nowy hit internetu.
Zdjęcia Andrzeja Dudy z VIP-ami to nowy hit internetu. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Mamy silnego kandydata do zdjęcia 2018 roku. Furorę w internecie robi fotografia prezydenta Andrzeja Dudy z VIP-ami, którzy stroją przeróżne miny obserwując wyczyny młodziutkich gimnastyczek. Zdjęcie rozchodzi się w sieci jak świeże bułeczki, a my sprawdziliśmy, czy jest prawdziwe. Bo nie każdy w to wierzy.

Teza
"Ja nie wierzę, że to prawdziwe zdjęcie, po prostu jest zbyt genialne", "Czy to fotomontaż, błagam" – piszą internauci na Facebooku.
Zdjęcie pewnie przeszłoby bez echa, gdyby nie groteskowość wyrazów twarzy oficjeli. Niektórzy internauci są wręcz oburzeni tą fotografią. Wierzą, że zdjęcie jest fotomontażem, bo przedstawiona sytuacja jest zbyt absurdalna. VIP-y, w tym biskup i prezydent, patrzą się niejednoznacznie na wygięte małe gimnastyczki. Niektórzy sugeruję też, że "fejkowa" fotografia wypłynęła na światło dzienne teraz z powodu... Dnia Kobiet. Czy rzeczywiście zdjęcie jest sfabrykowane?
A Ty jak myślisz?
czy
Zdjęcie, które wyróżnia się idealnym uchwyceniem chwili, jest jak najbardziej prawdziwe. Jego autorem jest Dawid Żuchowicz z Agencji Gazeta. Powstało 10 stycznia 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Przedstawia m. in. prezydenta Andrzeja Dudę, szefa kancelarii prezydenckiej Krzysztofa Szczerskiego, ks. biskupa Mariana Florczyka i Ryszarda Czarneckiego – ówczesnego wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

Zostało wykonane podczas spotkania ze środowiskiem sportowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Do dzisiaj nikt o nim nie słyszał, aż nagle internet oszalał na jego punkcie.
WNIOSKI

FAłSZ

To zdjęcie to nie fotomontaż. Jego autorem jest Dawid Żuchowicz z Agencji Gazeta. Powstało 10 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie. Przedstawia m. in. prezydenta Andrzeja Dudę, ks. biskupa Mariana Florczyka i Ryszarda Czarneckiego. Zostało wykonane podczas spotkania ze sportowcami z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Zapowiedzi trudatów
Trudaty, nad którymi teraz pracujemy

Czy po ścieżkach rowerowych można jeździć na rolkach? Sprawdzamy, kto ma rację

Trudat - lekko


Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.