Trump twierdzi, że Niemcy odwracają się od Merkel i szaleje tam przestępczość przez migrantów. Fakty pokazują, że kłamie

Donald Trup ewidentnie rozmija się z faktami twierdząc, że uchodźcy odpowiadają za wzrost przestępczości w Niemczech.
Donald Trup ewidentnie rozmija się z faktami twierdząc, że uchodźcy odpowiadają za wzrost przestępczości w Niemczech. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Donald Trump niejako przyzwyczaił swoich wyborców do tego, że mówi, co uważa. Problemy prezydenta USA zaczynają się, gdy to, co uważa rozjeżdża się z faktami. A tak jest w przypadku jego najnowszego tweeta dotyczącego kwestii uchodźców w Niemczech i popularności Angeli Merkel.

Teza
Niemcy odwracają się od Angeli Merkel za jej politykę w sprawie uchodźców – tak w skrócie można opisać to, co w poniedziałek napisał Donald Trump na Twitterze. Można dorzucić jeszcze to, że zdaniem prezydenta USA, przyjęcie milionów uchodźców drastycznie pogorszyło wskaźniki przestępczości w Niemczech.
A Ty jak myślisz?
czy
Problem w tym, że bardzo świeże dane dotyczące poruszonych przez Donalda Trumpa kwestii całkowicie przeczą temu, co napisał. Prezydent USA dobitnie wypunktował m.in. dziennikarz Mathieu von Rohr, jeden z szefów redakcji zagranicznej prestiżowego niemieckiego tygodnika “Der Spiegel". Przypomina on ostatnie badania sondażowe, w których badano popularność niemieckich polityków. To prawda, Angela Merkel zanotował spadek popularności o 1 procent, ale wciąż jest liderem i stoi za nią murem 50 proc. badanych.
Podobnie nieprawdziwa jest ta część wypowiedzi Donalda Trumpa, w której opisywał on rzekomo rosnącą przestępczość w Niemczech. Policyjne statystki opublikowane kilka tygodni temu zupełnie przeczą tej tezie. Od prawie 30 lat w Niemczech nie było tak bezpiecznie, jak jest teraz.
WNIOSKI

FAłSZ

Prezydent USA kłamie w sprawie uchodźców i wzrostu przestępczości w Niemczech. Donald Trump skłamał także w sprawie oceny popularności Angeli Merkel wśród Niemców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Zapowiedzi trudatów
Trudaty, nad którymi teraz pracujemy

Czy po ścieżkach rowerowych można jeździć na rolkach? Sprawdzamy, kto ma rację

Trudat - lekko


Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.