Trump twierdzi, że Niemcy odwracają się od Merkel i szaleje tam przestępczość przez migrantów. Fakty pokazują, że kłamie

Donald Trup ewidentnie rozmija się z faktami twierdząc, że uchodźcy odpowiadają za wzrost przestępczości w Niemczech.
Donald Trup ewidentnie rozmija się z faktami twierdząc, że uchodźcy odpowiadają za wzrost przestępczości w Niemczech. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Donald Trump niejako przyzwyczaił swoich wyborców do tego, że mówi, co uważa. Problemy prezydenta USA zaczynają się, gdy to, co uważa rozjeżdża się z faktami. A tak jest w przypadku jego najnowszego tweeta dotyczącego kwestii uchodźców w Niemczech i popularności Angeli Merkel.


Teza
Niemcy odwracają się od Angeli Merkel za jej politykę w sprawie uchodźców – tak w skrócie można opisać to, co w poniedziałek napisał Donald Trump na Twitterze. Można dorzucić jeszcze to, że zdaniem prezydenta USA, przyjęcie milionów uchodźców drastycznie pogorszyło wskaźniki przestępczości w Niemczech.
A Ty jak myślisz?
czy
Problem w tym, że bardzo świeże dane dotyczące poruszonych przez Donalda Trumpa kwestii całkowicie przeczą temu, co napisał. Prezydent USA dobitnie wypunktował m.in. dziennikarz Mathieu von Rohr, jeden z szefów redakcji zagranicznej prestiżowego niemieckiego tygodnika “Der Spiegel". Przypomina on ostatnie badania sondażowe, w których badano popularność niemieckich polityków. To prawda, Angela Merkel zanotował spadek popularności o 1 procent, ale wciąż jest liderem i stoi za nią murem 50 proc. badanych.
Podobnie nieprawdziwa jest ta część wypowiedzi Donalda Trumpa, w której opisywał on rzekomo rosnącą przestępczość w Niemczech. Policyjne statystki opublikowane kilka tygodni temu zupełnie przeczą tej tezie. Od prawie 30 lat w Niemczech nie było tak bezpiecznie, jak jest teraz.
WNIOSKI

FAłSZ

Prezydent USA kłamie w sprawie uchodźców i wzrostu przestępczości w Niemczech. Donald Trump skłamał także w sprawie oceny popularności Angeli Merkel wśród Niemców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Zapowiedzi trudatów
Trudaty, nad którymi teraz pracujemy

Budowa polskich autostrad stoi. Sprawdzamy, czy to rzeczywiście wina Prawa i Sprawiedliwości

Trudat - twardo


Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. [/b]Pokazał proste wyliczenia[/b]

Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". [b]TVP ukarała ją za poglądy polityczne?[/b]

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". TVP ukarała ją za poglądy polityczne?

Wojciech SadurskiWojciech Sadurski

Dlaczego nikt nie rozważa takiego scenariusza? (...) Chwila jest taka, że osobiste koszty należy odłożyć na dalszy plan. Niesmak w UE? Nie będzie. Wszyscy zrozumieją, że nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań.