Morawiecki podziękował samemu sobie na Facebooku? Zweryfikowaliśmy rozchodzący się po sieci post

Czy Mateusz Morawiecki chwalił sam siebie?
Czy Mateusz Morawiecki chwalił sam siebie? fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Profil "Premier Mateusz Morawiecki" na Facebooku zamieścił podziękowania i wyrazy szacunku dla... premiera Mateusza Morawieckiego po jego wystąpieniu w Strasburgu, w którym premier bronił zmian w Sądzie Najwyższym. Wywołało to falę kpin internautów, którzy uznali, że Morawiecki chwalił sam siebie. Czy tak było naprawdę?

TEZA:
Czy Mateusz Morawiecki pochwalił sam siebie na Facebooku? "Panie Premierze wielki szacunek i słowa wdzięczności dla Pana" - napisano na facebookowym profilu Premier Mateusz Morawiecki, a sieć zaczęła kpiny.
A Ty jak myślisz?
czy
Jak powszechnie wiadomo, na Facebooku Mateusza Morawieckiego najłatwiej znaleźć na oficjalnym koncie Kancelarii Premiera. Pod taką samą nazwą funkcjonuje konto na Twitterze. Osobiste konto premiera na Twitterze to @MorawieckiM.
Premier w środę zamieścił na nim jak dotąd tylko jeden wpis. Życzył Amerykanom szczęśliwego Dnia Niepodległości. Dlaczego nie ma podobnego postu na profilu "Premier Mateusz Morawiecki" na Facebooku?

Odpowiedź jest prosta. Strona, na której zamieszczono podziękowania, z których kpi sieć nie jest administrowana przez Mateusza Morawieckiego ani jego ludzi. Prawdopodobnie nie jest to jednak klasyczny "fake". Z charakterystyki zamieszczanych tam postów można wywnioskować, iż to profil fanowski. Podziękowania w takim miejscu nie powinny więc dziwić.
WNIOSKI

FAłSZ

Nie, to nie jest konto premiera. Oficjalny profil na Facebooku to Kancelaria Premiera. "Premier Mateusz Morawiecki" to prawdopodobnie konto założone przez fanów premiera już po tym, jak zaczął pełnić funkcję szefa rządu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Zapowiedzi trudatów
Trudaty, nad którymi teraz pracujemy

Czy po ścieżkach rowerowych można jeździć na rolkach? Sprawdzamy, kto ma rację

Trudat - lekko


Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.