Stał się cud. W końcu wiadomo, czy Beata Szydło posłuchała prezesa i zwróciła 80 tys. złotych premii

Czy Beata Szydło zwróciła premie?
Czy Beata Szydło zwróciła premie? Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
To był jeden z najciekawszych wątków afery z premiami w rządzie. Beata Szydło okazała się być premierem, który przyznał sobie największą premię ze wszystkich szefów rządów po 1989 roku! 80 100 zł premii za dwa lata to kawał pieniądza, ale prezes kazał wszystkim nagrody pozwracać. Do tej pory nie było wiadomo, czy zrobiła to Szydło, a ona sama nabierała wody w usta.


Na 80 100 zł premii składało się 65 000 w 2016 roku i 15 100 rok później. Jak ustalił Trudat.pl, to absolutny rekord ze wszystkich premierów. Do tego doszły jeszcze kolejne setki tysięcy złotych dla reszty jej gabinetu.

Mleko się rozlało, afera się rozkręciła. Jarosław Kaczyński kazał premie zwrócić, a Mateusz Morawiecki postawił ultimatum. Ministrowie nie byli chętni do zwrotów, ale te zaczęły w końcu następować. Trudno było ustalić tylko, czy Szydło zwróciła swoją największą premię.

Mocno poniosło się nagranie z Sejmu, gdy obecna wicepremier wprost ignoruje pytania dziennikarza o to, czy oddała już pieniądze zgodnie z dyspozycjami. Powiedziała jedynie "dzień dobry Państwu". To dało pole do spekulacji, że Beata Szydło nagrody nie zwróciła.
A Ty jak myślisz?
czy
Ustalić cokolwiek w sprawie Beaty Szydło nie jest łatwo. Po degradacji ze stanowiska premiera na wicepremiera został powołany dla niej Komitet Społeczny.

Z ujawnionych dokumentów wynikało, że tak naprawdę niewiele tam ustalono. O przyszłości Szydło mówi się także w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie ma czekać na nią dobrze płatna polityczna emerytura.

Wysłaliśmy do Kancelarii Premiera pytania w sprawie tego, czy Beata Szydło w końcu zwróciła premie. W końcu dead line ustanowiony przez prezesa i nowego premiera już dawno minął.

Pomijając fakt, że przekroczono (po raz kolejny) ustawowy termin 14 roboczych dni na odpowiedź, w Centrum Informacyjnym Rządu udało nam się dowiedzieć, że "wicepremier Beata Szydło zwróciła premie, które otrzymała za dotychczasową pracę w rządzie". Niestety brak informacji, gdzie dokładnie je zwróciła (mówiło się o Caritasie), ani kiedy to nastąpiło.
WNIOSKI

FAłSZ

2 sierpnia 2018 roku Centrum Informacyjne Rządu poinformowało nas, że Beata Szydło zwróciła premie, które otrzymała.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...