Nikt nie chce słuchać Kasi Kowalskiej? Wieść o klapie jej płyty to fake news...

Kasia Kowalska po 10. latach powróciła z nową płytą. Czy "Aya" okazała się klapą?
Kasia Kowalska po 10. latach powróciła z nową płytą. Czy "Aya" okazała się klapą? Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Na nową płytę fani Kasi Kowalskiej czekali aż 10 lat. Krążek zatytułowany "AYA" miał premierę w połowie czerwca. Kasia Kowalska znajduje się w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w Polsce. Czy jej 10. album przerwał dobrą passę?


Teza
Serwisy plotkarskie rozpisują się o spektakularnej klapie najnowszego albumu Kasi Kowalskiej "AYA". "Fakt" podał na początku sierpnia, że płyty zalegają na półkach. Wytwórni udało się sprzedać zaledwie 3000 egzemplarzy. Czy nowa płyta Kasi Kowalskiej to faktycznie porażka?
A Ty jak myślisz?
czy
"Polska kultura umiera"
"AYA" ukazała się 22 czerwca 2018 roku. Krytycy wydali o niej umiarkowanie dobre opinie w mediach. Interia pisała, że "to taka płyta, jakiej można oczekiwać po Kasi Kowalskiej", a "Polityka" uznała, że to bardziej "przypomnienie, jak polska muzyka pop brzmiała (dominują kobieca wrażliwość i męskie rymy) niż głos w dyskusji o tym, jak brzmieć powinna".
Fani czekali na album aż 10 lat, choć tytułowy singiel ukazał się już w 2016 roku. Czy Kowalska nadwyrężyła cierpliwość fanów, a ci zbojkotowali nowy album? Media podają, że wina leży po stronie wytwórni.


"Wytwórnia prawie w ogóle nie reklamuje tego krążka, bo wraz z tą płytą kończy się ich kontrakt z Kasią. Ona zapowiadała, że nie chce go przedłużać, więc zdecydowali, że nie będą wykładać dużych pieniędzy na promocję" – mówił informator "Faktu".

W artykule "Nowa płyta Kowalskiej to klapa" przeczytamy, że Kasia Kowalska jest wściekła. "uważa, że gdyby dostała pieniądze na teledyski, sprzedaż by się poprawiła" – zapewnił rozmówca tabloidu. News podchwyciły inne media.

Tak to właśnie jest proszę Państwa. Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek sprzedała jedynie 3 tysiące (!)...

Opublikowany przez Problemy polskiego rynku muzycznego Niedziela, 19 sierpnia 2018
"Gdyby polscy muzycy mieli zapewnioną ochronę od państwa to tego typu sytuacje nigdy nie miałyby miejsca. Wystarczyłoby wprowadzić kary dla wytwórni za celowe położenie promocji albo wsparcie finansowe dla muzyków z niską sprzedażą płyt. To się dzieje proszę Państwa na naszych oczach. Polska kultura umiera zarzynana przez monopolistów i decydentów" – czytamy w poście na stronie "Problemy polskiego rynku muzycznego".

Statystyki Olis nie kłamią
Wszystkie płyty Kasi Kowalskiej osiągnęły platynowy lub przynajmniej złoty status. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad 1,4 miliona egzemplarzy. To oznacza, że jest wśród polskich artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w Polsce.


"AYA" nie jest czarną owcą w dyskografii piosenkarki. Zadebiutowała na drugim miejscu listy OLiS. W notowaniu z 16 sierpnia jest na 30. miejscu notowania. Dodajmy, że OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video.
Co na to sama artystka? Przygotowuje się teraz do niedzielnego koncertu na festiwalu RMF FM i Polsatu: Przebój Lata, a jesienią rusza w trasę promującą swoją płytę. Udało nam się porozmawiać z jej menadżerem.

– To, co piszą portale plotkarskie, to po prostu kłamstwo. I proszę mi wierzyć, że Kasia sprzedała więcej niż trzy tysiące płyt "AYA". Firma nie narzeka – mówił mi Maciej Durczak. Oficjalne wyniki artyści dostają co kwartał, więc na liczbę sprzedanych egzemplarzy trzeba poczekać.

– Wydawnictwo nie odmówiło finansowania promocji. Nagraliśmy przecież dwa teledyski, a jesienią ukaże się kolejny, wraz nowym singlem – zapowiedział menadżer. Kasia Kowalska jest ciągle popularna, koncertuje i gra przed pełną publicznością. Nawet patrząc na jej profil na Facebooku, trudno uwierzyć, że niemal nikt nie kupił jej płyty.

Cloud 9 Festival, Środa Wielkopolska, dziękujemy !!!

Opublikowany przez Kasia Kowalska Niedziela, 19 sierpnia 2018
WNIOSKI

FAłSZ

"AYA" Kasi Kowalskiej nie jest klapą finansową jak podają portale plotkarskie. Świadczy o tym wynik na liście OLiS - zadebiutowała na 2. miejscu. Słabym wynikom sprzedaży zaprzeczył też menadżer artystki, choć na oficjalny wynik trzeba jeszcze poczekać.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy