Kaczyński zarzuca Tuskowi kłamstwo w sprawie sprzed 30 lat. Stare zdjęcia dowodzą, że to prezes PiS mówi nieprawdę

"Donald Tusk ma obyczaj kłamać i kłamie w każdej sprawie" – mówił Jarosław Kaczyński. W sprawie alkoholu w Magdalence jednak prezes PiS jest w błędzie.
"Donald Tusk ma obyczaj kłamać i kłamie w każdej sprawie" – mówił Jarosław Kaczyński. W sprawie alkoholu w Magdalence jednak prezes PiS jest w błędzie. Fot. Tomasz Wierzejski / Agencja Gazeta
Długi wspomnieniowy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ukazał się w środowy poranek w Radiu Wnet. Rozmowa Krzysztofa Skowrońskiego dotyczyła głównie rocznicy wyborów 4 czerwca. W pewnym momencie dyskusja zeszła na Donalda Tuska i jego wystąpienie w Gdańsku. Prezesa PiS oburzyły słowa na temat jego brata.


"Oglądamy dzisiaj zdjęcia: generałowie Kiszczak i Jaruzelski, Lech Wałęsa, Kaczyński (Lech - przyp. red.), jak piją wódkę. Kaczyńskiego teraz na tych zdjęciach nie ma, ale uwierzcie mi, ja widziałem te prawdziwe zdjęcie. Mówię o tym nie po to, żeby dokuczać, a żeby powiedzieć rzecz dla mnie najbardziej oczywistą: co mieli robić? Strzelać do siebie? Mieli poprowadzić ludzi do siebie, czołgi?" – mówił Donald Tusk w Gdańsku podczas obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.


Tym słowom zdecydowanie zaprzeczył brat Lecha Kaczyńskiego. "(...) Tusk mówił, że mój brat pił z Kiszczakiem, co jest wierutnym kłamstwem. Donald Tusk ma obyczaj kłamać i kłamie w każdej sprawie. Oczywiście on w Magdalence nie był, gdyż był wtedy człowiekiem niespecjalnie ważnym" – stwierdził w Radiu Wnet Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w wywiadzie zastrzegał, że wśród opozycjonistów, którzy spotkali się z działaczami PZPR w Magdalence, trzy osoby "nie fraternizowały się" z przeciwnikami. Wymienił w tym gronie swego śp. brata oraz Tadeusza Mazowieckiego i Władysława Frasyniuka.

Przy czym w kwestii Lecha Kaczyńskiego to nie jest prawda. W internecie zaroiło się od zdjęć - screenów, także z TVP Info. Na nich widać wyraźnie siedzącego za stołem Lecha Kaczyńskiego wychylającego kieliszek.
"Lech Kaczyński nie popełnił grzechu, pijąc wódkę w Magdalence. Grzechem jest próba przekonywania, że tego nie robił" – skomentował reporter "Wiadomości" TVP sprzed "dobrej zmiany" Kamil Dziubka.


O alkoholu w Magdalence w wywiadzie dla "Newsweeka" w 2009 r. mówił zresztą sam Lech Kaczyński, choć w tej rozmowie nie padło jednoznaczne stwierdzenie, że on pił również.

– Komunistom chodziło o osobiste poznanie nas. To miał być też pierwszy etap fraternizacji. Na jednym z przyjęć w Magdalence generał Kiszczak powiedział, że 25 pierwszych kieliszków jest obowiązkowych, a potem jak kto chce – opowiadał przed dekadą ówczesny prezydent. – Po oficjalnych obradach odbywających się przy wodzie sodowej odbywała się kolacja – duży stół, dużo alkoholu – przyznawał Lech Kaczyński.

źródło: wnet.fm

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Masz pomysł na temat Trudata?

Zgłoś pomysł
Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Staram się z moimi kolegami". Czyli po czym widać, że Duda już prowadzi kampanię prezydencką
Jaguar 0 0Ludzie nie zdają sobie sprawy, że Jaguara można mieć za naprawdę sensowne pieniądze
INNPoland 0 0Dom J.R.R. Tolkiena na sprzedaż. To w nim „narodził się” Bilbo Baggins i Drużyna Pierścienia
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
SPOŁECZEŃSTWO 0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się tam kulturą